קמח ללא גלוטן על בסיס עמילן חיטה

אנחנו ב- קמח תמי חושבים שיש לנו את הידע המעמיק הנדרש כדי להתמקד ב עמילן חיטה ללא גלוטן ולהשתמש בו כדי להפיק עבורכם את המיטב מהלחם וממאפי השמרים בעולם קולינרי ללא גלוטן.
קמח תמי | קמח ללא גלוטן על בסיס עמילן חיטה. אלרגיה לגלוטן, צליאק

חיטה היא מילה בעלת הקשר שלילי לחולי הצליאק ולנמנעים מגלוטן.
אולם זה ממש מתחייב כאשר מבינים את ההרכב, את התהליכים ואת התרומה של כל מרכיב בנפרד לצרכי הגוף ולמבנה / מרקם /טעם התוצר המופק ממנה.
אנחנו ב- קמח תמי חושבים שיש לנו את הידע המעמיק הנדרש כדי להתמקד ב עמילן חיטה ללא גלוטן ולהשתמש בו כדי להפיק עבורכם את המיטב מהלחם וממאפי השמרים בעולם קולינרי ללא גלוטן.

A veces la juventud es demasiado alocada a la hora de tomar Cialis, con este movimiento arterial elevada llega la erección más dura. Sus familiares/amigos, por lo general las primeras farmaciaespana24 personas que ven cuando llegan al hospital.

יחד עם זאת, אנו מודעים לצרכנים החשים שמערכת העיכול שלהם אינה מגיבה טוב לצריכת עמילן חיטה ואין בהסבר זה כדי לסתור את תחושתם האישית או המגובה רפואית.

רגישות לגלוטן: עמילן חיטה ללא גלוטן

המקור לעמילנים בתעשייה הוא זרעים, שורשים ופקעות והפקתם נעשית על ידי טחינה רטובה, שטיפה, סינון וייבוש.

העמילנים המסחריים העיקריים כיום, המשמשים את תעשיית המזון, הם:
עמילן תירס
טפיוקה
חיטה
אורז
תפוחי אדמה.
בכולם אנחנו משתמשים במוצרים לפי ייעודם והקמח למאפי שמרים על בסיס עמילן חיטה, הוא הראשון והיחיד הכולל עמילן חיטה ללא גלוטן.
לא כל עמילן חיטה הוא ללא גלוטן.

כדי שעמילן חיטה יהיה ללא גלוטן הוא צריך לעבור תהליכי 'כביסה' (שטיפה וזיקוק) רבים נוספים על הרגילים, להיות מיוצר וארוז במתקן נפרד מזה של הרגיל ולעבור בדיקות רבות וקפדניות של אי נוכחות גלוטן.
רק משעמד בכל ההגדרות האלו,  מקבל המוצר את אישורי התקינה הנדרשים וזה עמילן החיטה שאותו אנו רוכשים לייצור הקמח המיוחד שלנו.

עמילן חיטה ללא גלוטן, יתרונות

לשילוב עמילן חיטה בתערובת למאפי שמרים יש תרומה משמעותית לאווריריות, ארומה, מרקם ומבנה, בעיקר בלחם ובמאפי שמרים – אין ספק שעמילן החיטה מקרב אותנו בכמה דרגות ל'דבר האמיתי' משום שגרעין החיטה מכיל לפחות 70% עמילן ובכך שביססנו את הקמח על אותו סוג עמילן, הגדלנו את הקירבה.
כמובן שעדיין נותר לפתור את בעיית העדר החלבון (הלא הוא הגלוטן מיודענו הלא חביב) אך זה בסעיף הבא…
לכל עמילן מבנה כימי משלו = יחס עמילוז / עמילופקטין והסתעפות שרשראות, מה שמעניק לו את ההתנהגות והתכונות השונות באפייה, בהקפאה, ביחסי הגומלין עם רכיבים אחרים ועוד.
אנו משתדלים בתערובות שלנו לשלב עמילנים פחות מוכרים לגוף, כאלו שהגוף טרם ספג מהם עודף ופיתח סוג של קלות עיכול ובקמח על בסיסי עמילן חיטה אנו משלבים עמילן חיטה ועמילן חומוס וכן קמח אורז
על מנת לפצות על העדר הגלוטן, בחרנו להעשיר את הקמח החדש על בסיס עמילן חיטה, בסיבים תזונתיים ובחלבונים איכותיים, בתוצרה טבעית, מן הצומח:
סיבי פסיליום
סיבי תפוח אדמה
סיבי במבוק
חלבון חומוס
חלבון אפונה
כשהמטרה היא להעשיר את הערך התזונתי של המוצר הסופי וגם כדי לשפר את הגמישות ונוחות העבודה עם קמח ללא גלוטן.

צליאק וברכת המוציא

בִּרְכַּת הַמּוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ היא אחת מהברכות החשובות והידועות אותה מברכים על הלחם, כאשר הוא מכיל לפחות 51% מאחד מחמשת מיני דגן.
לחמים ללא גלוטן, שנמצאו בשוק עד היום לחולי צליאק, לא מכילים אף אחד מחמשת מיני דגן ולכן הזכות לברכה זו נמנעה מהם.
דיני ההלכה קובעים שיש לברך את הברכה על אכילה של שיעור כזית (ע"פ המובן המקורי: כגודל פרי הזית וע"פ הסוברים כיום המינון צריך להיות בין 13.5 ל-50 סמ"ק) ולכן בקמח שלנו השתדלנו למקסם את המינון של עמילן החיטה ללא גלוטן, העונה לכלל 'אחד מחמשת מיני דגן', ל-64% כדי לאפשר ביתר קלות את הפרשת החלה וברכת המוציא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

אוהבים את בלוג המתכונים שלנו?!

הרשמו לניוזלטר של "קמח תמי"

ותזכו לקבל את כל המתכונים הכי שווים ראשונים!

שם
אימייל
לתחילת שיחה >>
צריכה עזרה?
היי שלום
איך אוכל לעזור?
דילוג לתוכן